Přeskočit na obsah

Zajímám se o křesťanství

Hledám Boha?

„A co to vlastně hledám?“ Prostá otázka, kterou si klademe při přehrabování věcí v tašce. A přitom právě tak nějak opravdové hledání Boha začíná. V okamžiku, kdy se svobodně a bez předsudků zeptám: „Připustím-li možnost, že jsi, Bože – kdo jsi?“

Myslím-li tuto otázku vážně, mohu důvěřovat tomu, že nezůstane bez odpovědi. Tak to alespoň odpovídá zkušenosti mnoha lidí, kteří se na cestu hledání Boha vydali. A vytrvali v ní, i když se jim zpočátku zdálo, že odpovědi přicházejí jen velmi pomalu.

Může se stát, že Vám během prvních kroků na této cestě bude chybět průvodce. V takovém případě Vám dobrým rádcem může být třeba indický jezuita Anthony de Mello. Jeho meditační promluvy naleznete zachyceny ve čtivých knížkách Bdělost či Cesta k lásce.

Pokud je Vám naopak od počátku bližší lidský kontakt, vydejte se bez obav mezi nás na nedělní dopolední mši svatou do našeho farního kostela sv. Vojtěcha a zůstaňte i po bohoslužbě na posezení ve farní kavárně. 

Odpovědi na otázky o víře

Bez pochybnosti není živá víra

Žádná otázka není zakázaná, naopak, inspiruje nás k hlubšímu přemýšlení. A tak neváhejte a svěřte nám vaše otázky týkající se víry, náboženství a duchovního života. Na vaše otázky se vám pokusíme odpovědět. Otázky pište na farnost@ctyrak.cz

Žádost o duchovní rozhovor

Osobní a diskrétní rozhovor

Chcete si promluvit o své víře anebo o svém životě? Nebo se člověk občas dostane do situace, která není vůbec jednoduchá a kdy se potřebuje poradit nebo potřebuje podpořit. Pokud o rozhovor chcete požádat, napište, prosíme, na mendel@sdb.cz

Co nabízíme?

Chcete-li se dozvědět o Bohu neformální a diskusní formou, při nezávazném setkání s podobně hledajícími lidmi, přijměte prosím pozvání na kurzy Alfa. V naší farnosti je také možné přijmout po přípravě různé svátosti – křest, biřmování, sv. manželství ad. – více informací uvádíme v rubrice Svátosti. Konají se u nás i nejrůznější přednášky a setkání, najdete je v rubrice Akce.

Těšíme se s Vámi na viděnou!

KURZ ALFA

Kurz je určený lidem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o křesťanství. Autorem je pan Nicky Gumbel (Velká Británie). Pro svůj úspěch se postupně rozšířili i do dalších zemí a dnes se pořádají téměř po celém světě.

Kurz obvykle probíhá formou pravidelných setkání, které se skládají ze 3 částí:

 • Jídla – jídlo je nedílnou součástí našeho života. „Jídlo lidi spojuje“ a kde jinde se seznámit nebo si popovídat s ostatními než při dobrém jídle a kávě nebo čaji. Takže přijďte něco dobrého ochutnat a popovídat si v přátelském kolektivu.
 • Přednášky (promluvy) – po jídle následuje přednáška, která je každý týden zaměřena na určité téma týkající se křesťanství a křesťanského způsobu života.
 • Diskuse – po přednášce se účastníci rozdělí diskusních skupinek, kde si vzájemně sdělují své názory, postřehy k tématu přednášky. Poté odcházejí domů.

Účast na kurzu je bezplatná a zcela dobrovolná a účastník může kdykoli odejít nebo v případě, že některý týden nemůže přijít, může některou přednášku vynechat.

Kurz Alfa 2022/2023:

Téma jednotlivých přednášek:

 • Jde v životě ještě o víc?
 • Kdo je Ježíš?
 • Proč Ježíš zemřel?
 • Jak nás Bůh vede? Jak získat víru?
 • Proč a jak se modlit
 • Proč a jak číst Bibli
 • Kdo je Duch svatý a co dělá?
 • Jak odolat zlému?
 • Uzdravuje Bůh i dnes?
 • Proč a jak mluvit s druhými o víře? A co církev?

V případě zájmu o účast se ozvěte P. Josefu Mendelovi. mob: 605 268 665, farnost@ctyrak.cz

Další informace můžete najít také na oficiálních stránkách kurzů Alfa pro ČR, včetně kurzů Alfa pořádaných v jiných farnostech v rámci ČR.

Knihy pana Gumbela lze zakoupit v tištěné podobě v e-shopu KMS a ve verzi pro čtečky e-knih na palmknihy.cz: Příručka účastníka kurzu AlfaOtazníky životaJak to říct ostatnímOžehavé otázky a další.